7/25/2017

"Angielka" - Katherine Webb [wyd. Insignis Media]

Tytuł oryginału: The English Girl
Autor: Katherine Webb
Data premiery: 19 lipca 2017
Liczba stron: 480

Powieść pt. "Angielka" autorstwa Katherine Webb mamy możliwość czytania dwutorowo czyli tamtejszą "teraźniejszość", która jest rozgrywana w latach 50. XX wieku i wracanie do wspomnień z przeszłości do lat 90. XIX wieku.

Wraz ze świeżo upieczoną archeolog Joan Seabrook trafiamy do Maskatu, stolicy Omanu. Joan po śmierci ojca odziedziczyła niewielką sumę pieniędzy, którą przeznaczyła na podróż do Arabii, za którą tak tęskniła i kochała w opowieściach taty. Lecz nie tylko samo miasto było celem tej podróży. Chciała spotkać się twarzą w twarz ze swoją mentorką i mistrzynią - Maude Vickery, która jako pierwsza przetarła szlak najtrudniejszej trasy przez pustynię nazywaną Pustym Kwartałem Arabii.

Przyjaźń między Maude i Joan nabiera tempa, ale młoda dziewczyna nie wie, że jest tylko pionkiem w grze, którą tak dobrze rozgrywa staruszka. Mimo, że wykorzystuje Joan do wyrównania porachunków sprzed kilkudziesięciu lat, to pomaga jej w wielu życiowych problemach i decyzjach, z którymi przyszło jej się zmierzyć.

W Omanie trwa wojna, a Joan za wszelką cenę postawiła sobie za cel odwiedzenie kilku niebezpiecznych miejsc, w tym góry Al - Dżabal al - Achdar.

Czy prawo i realne niebezpieczeństwo powstrzymają ją przed dokonaniem tych czynów?

Gdy uświadamia sobie, jak bardzo namieszała, wtedy już jest za późno. W niebezpieczeństwie znajduje się kilka osób, które darzy uczuciami. Dziewczyna musi zadecydować, po której stronie ma stanąć, kogo ratować, a z kim się dzielić cennymi informacjami by nie wydać przy tym samej siebie.

Którą z dróg wybierze?
Po której stronie stanie? Kogo zdradzi, a kogo uratuje?
Czy dotrzyma tajemnicy, że przez długi czas pomagała wrogowi?

Czytając tę książkę, czułam się, jakbym -dosłownie- była tam razem z nimi, razem z bohaterami. Opisy miejsc i osób trafione w 10. 
Arabia jest jednym z miejsc na mojej liście "do odwiedzenia", może po części z racji tego, że mam tam rodzinę, a dzięki tej książce tylko bardziej się rozmarzyłam o gorącym piasku, żarze lejącym się z nieba i o pustynnych wydmach. Mam nadzieję, że będzie mi dane odwiedzić chociaż kilka arabskich miast!

A wracając do tej wspaniałej książki..
Jest ona genialnym dowodem na to, że to my sami wyznaczamy sobie cel i to, czy się go podejmiemy czy nie. Sami ustalamy reguły gry. To my decydujemy o naszym losie, a nie rodzice, czy znajomi.

Książka, która zapiera dech w piersiach. Tajemnicza, zagadkowa, pełna zwrotów akcji. G E N I A L N A. Wątek miłości świetnie rozegrany. Dwa zacięte charaktery - młoda, zacięta do samego końca Joanie i Maude, którą zmieniła pustynia i przez nią stała się ekscentryczną, opuszczoną staruszką.

"Angielka" to rodzaj książki, która wciąga od samego początku. Nie pozwala się odłożyć przed zakończeniem rozdziału, ale i tak z każdą stroną pragniemy wiedzieć więcej.

Pani Katherine Webb wykonała naprawdę kawał świetnej roboty. Książka okazała się fenomenalna. Nikt ani nic nie było w stanie mnie od niej oderwać. Mistrzostwo w czystej postaci.

12 komentarzy:

 1. Okładka nie porywa, jednak jeżeli zawartość jest aż tak dobra, z pewnością kiedyś po nią sięgnę :)

  Pozdrawiam
  ver-reads.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Historia jest tak świetnie dopracowana👀 Naprawde polecam!

   Usuń
 2. Nie jestem do końca przekonana, co do tej pozycji, wprawdzie twoja recenzja jak najbardziej zachęca do sięgnięcia po "Angielkę" ale nie wiem, czy aby na pewno to moje Klimaty. Może kiedyś spróbuję zabrać się za tę pozycję :)
  Pozdrawiam x

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dowiesz sie, póki nie przeczytasz 👌🏼 Ale jest naprawde świetna! Must have na wakacje!

   Usuń
 3. Jestem bardzo ciekawa tej książki :) Świetna recenzja, bardzo zachęcająca :) Ta historia wydaje się być idealną lekturą na wakacje <3


  goszaczyta.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie planowałam się za nią zabierać, ale chyba zmienię swoje plany

  Pozdrawiam!
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka zapowiada się naprawdę ciekawie, ale ja tu nie o tym 😁 Chciałam cię poinformować, że trafiasz na listę moich top blogerek (której nie posiadam, ale musiałam nadać Ci jakiś tytuł 😂). Kocham to jak piszesz, twoje zdjęcia zmiatają mnie z powierzchni ziemi i potrzeba czasu żebym się po nich pozbierała. Dziewczyno ! Ty mnie po prostu inspirujesz ❤️

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O mamo! Nie spodziewałam skę takiego komentarza!😭❤️❤️

   Usuń
 6. Pokochałam tę książkę za klimat i to uczucie, jakbym stała wśród bohaterów i uczestniczyła we wszystkim. Coś czuję, że to będzie moja coroczna lektura wakacyjna.:)

  www.onalubi.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się z Tobą zgodzić. Mimo, że sceptycznie podchodzę do grubasków, to ten okazał się idealny. Historia dopracowana w każdym calu 👌🏼

   Usuń