3/11/2017

"Milion cudownych listów" - Jodi Ann Bickley.


"One million lovely letters", czyli "Milion cudownych listów" autorstwa Jodi Ann Bickley, to książka, która powinna być w domu każdej osoby z tendencją do tracenia wiary w siebie, swoje piękno zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Ta pozycja to jeden wielki zastrzyk pozytywnej energii.
Jodi opowiada o tym, jak jednego dnia jej życie zmienia się o 180 stopni, a wszystko to przez ukąszenie kleszcza. Dziewczyna stopniowo traci dawnych przyjaciół, między nią a jej chłopakiem dochodzi do wielu kłótni, przez co się z nim rozstaje, ale mimo to nigdy się nie poddaje. Przez chorobę, którą przeniósł na nią kleszcz musi od początku uczyć się chodzić i pisać (doznała paraliżu prawej strony ciala).

Pewnego dnia uświadamia sobie, że chce zacząć pomagać ludziom w formie pisania listów. Założyła stronę onemillionlovelyletters.com, żeby ludzie z całego świata mogli zwracać się do niej z prośbą, by wysłała im krótki, motywujący list. Pisały osoby które miały po prostu gorszy dzień, ale również i takie, którym umarł ktoś bliski lub dowiedziały się, że chorują na śmiertelną chorobę. Zadaniem Jodi było pokazanie innym, że są piękni, zdolni, cudowni. W każdy list wkładała całe swoje serce.

Po przeczytaniu tej książki coś się we mnie obudziło... Zrozumiałam, że moje problemy, przy problemach innych wcale nie powinny nosić miana "problemów". Zamartwiam się błahostkami, a w tym czasie ktoś walczy o życie ze śmiertelną chorobą. Warto sięgnąć po tę książkę! Nie dość, że lekka i przyjemna to daje duuużo do myślenia.

WYBRANE CYTATY:
 • "Ludzie podążają własnymi ścieżkami - musimy im na to pozwolić i uświadomić sobie, że ich problemy to nie nasza wina. Przekonałam się na własnej skórze, że jeśli ktoś naprawdę nie chce się zmienić, nie możemy nic na to poradzić. Trzeba po prostu zadbać o siebie i starać się być przy drugiej osobie, gdy ona Cię potrzebuje."
 • "Nie zależnie od tego, jak Ci źle, ktoś kiedyś czuł się tak samo i jeśli dobrze poszukasz, pewnie znajdziesz genialnego muzyka, który idealnie podsumował twoje emocje."
 • "Wiele osób uważa, że nie zasługuje na wsparcie, ale to nieprawda. Każdy zasługuje, zwłaszcza kiedy mu coś dolega. Musimy tylko zrozumieć, że w szukaniu pomocy nie ma nic złego, bo wszyscy jej czasem potrzebujemy."
 • Powiedziała, że tym właśnie jest miłość - końcem świata, który znasz, i początkiem czegoś cudowniejszego."


9 komentarzy:

 1. Świetna recenzja! Mam teraz taką ochotę na tę książkę... 😺 Pozdrawiam, http://blogpelenksiazek.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny post 😇 zapraszam do mnie bylasobieksiazka.blogspot.com 💗

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka wydaje się być bardzo ciekawa i skłaniająca do refleksji. Świetny blog, obserwuję :)

  MÓJ BLOG 💘

  OdpowiedzUsuń
 4. Ta książka wydaje się święta. Bardzo chętnie bym ją przeczytała. Zapiszę ją na listę "Po maturze"

  czytu-czytam.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz widzę tę książkę... ale z pewnością nie ostatni, ponieważ zamierzam wcielić ją do swoich książkowych szeregów. ♥
  Świetny wpis!

  Wilcza Dama ☺

  OdpowiedzUsuń